09900593959
Info@atrean.com
تهران- میدان انقلاب- خیابان وحیدنظری
با ما در ارتباط باشید
اندروید یا IOS ؟ اندروید بهتری است یا IOS؟

اندروید یا IOS ؟ آمار تعداد کاربران گوشی‌های اندروید در مقابل آیفون

اندروید یا IOS ؟ بسیاری از کسانی که به دنبال طراحی اپلیکیشن هستند و یا حتی در نظر دارند گوشی موبایلی بخرند، نمی‌دانند کدام یک از نظر تعداد کاربران به دیگری ترجیح دارد. این مسئله، مخصوصا برای کسی که می‌خواهد کسب‌وکاری راه‌اندازی کند، بسیار اهمیت دارد. این‌که ابتدا به سراغ طراحی اپلیکیشن اندروید برویم و یا اینکه IOS .

اندروید یا IOS ؟

چند درصد کاربران از اندروید و IOS استفاده می‌کنند؟

به دست آوردن آمار همواره سخت است! البته سایت جامع استات‌کانتر آمار خوبی در این زمینه به ما می‌دهد.

اوایل تابستان سال ۱۳۹۵ کاربران جهانی تلفن همراه برای اندروید ۶۸٫۳۹ درصد و برای IOS  ۲۰٫۳ درصد بوده است.  این آمار برای تابستان امسال (شهریور سال ۱۳۹۷) در گوشی‌های همراه برای دو سیستم عامل اندروید و IOS به ترتیب ۷۶٫۸۵ و ۲۰٫۴۱ درصد بوده است.

این آمار برای کاربران ایرانی نیز قابل ملاحظه است. در  تابستان   ۱۳۹۵ کاربران تلفن‌های همراه در ایران، ۸۷٫۳ درصد  از سیستم عامل اندروید و ۷٫۸۶ درصد از سیستم عامل IOS (یا همان اپل)  استفاده می‌کرده‌اند. این آمار برای تابستان سال ۱۳۹۷ برای گوشی‌های اندرویدی به حدود ۸۹ درصد و برای کاربران آیفون حدود ۱۰ درصد رسیده است.

اندروید یا IOS ؟ کاربران ایرانی اندروید و آیفون در ۱۳۹۷

  • کاربران اندروید
  • کاربران آیفون
  • سایر سیستم عامل‌ها

اندروید یا IOS ؟

این آمارها نشان می‌دهد، هرچند گوشی‌های آیفون نزد ما از نظر فرهنگی لوکس‌ به نظر می‌رسد اما در راه‌اندازی کسب‌وکار بایستی در ابتدا به بازار گوشی‌های اندرویدی توجه کرد. همچنین اگر به دنبال خرید از گوشی‌‌هایی پرطرفدارتری هستیم، باز هم اندروید در رتبه نخست ایستاده است.

گروه نرم‌افزاری آترین نیز توصیه می‌کند اولویت اول در طراحی اپلیکیشن‌ را اپ اندرویدی قرار دهید. برای طراحی اپلیکیشن موبایل – چه اندروید و چه IOS – از طریق لینک زیر؛ به صفحه‌ی طراحی اپلیکیشن آترین بروید:

دیدگاه ها (4)

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*